امروز: شنبه, ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ / بعد از ظهر / | برابر با: السبت 20 شوال 1443 | 2022-05-21
دسته :اجتماعی

اعلام زمان برگزاری امتحانات هماهنگ ششم و نهمی‌های تهرانی

برنامه امتحانات نهایی پایه دوازدهم دوره دوم متوسطه روزانه، بزرگسالان، آموزش از راه دور و داوطلبان آزاد شاخه نظری در نوبت خردادماه سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ و امتحانات هماهنگ پایه ششم و نهم در شهر تهران اعلام شد.

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۰

دروغ بزرگ «قلب‌فروشی» / تعلل ثبت‌احوال در درج نشان اهدای عضو بر مدارک هویتی

نایب رئیس انجمن اهدای عضو ایرانیان با بیان اینکه در سال ۱۴۰۰ مجموعا ۲۸۳۷ پیوند در کشور انجام شده است، درباره چرایی کاهش شاخص اهدای عضو ایران، وضعیت لیست انتظار بیماران پیوندی، روش‌های دریافت کارت اهدای عضو، آخرین خبرها از درج نشان اهدای عضو بر روی برخی مدارک هویتی، ادعاهای بی اساس خرید و فروش قلب از فرد زنده و… توضیح داد.

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۹

مبتلایان روزانه کرونا به کمتر از ۲۰۰ نفر رسید/۹ تن دیگر جان باختند

طبق اعلام وزارت بهداشت، در شبانه‌روز گذشته بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۵۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند.

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۹

اما و اگرهای بقای سومین توله یوز

در شرایطی که از سه توله یوز متولد شده در طرح تکثیر در اسارت توران تنها یک توله زنده مانده انتقادات زیادی به نحوه مدیریت این موضوع و حتی کلیت طرح تکثیر در اسارت یوز وارد می‌شود. مدیرعامل سابق انجمن یوز ایران با اشاره به اشتباهات رخ داده در جریان تولد و نگهداری توله‌ها می‌گوید: علی رغم وجود این نواقص، تکثیر در اسارت ممکن است آخرین تیر ترکش ما برای احیای یوز باشد.

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۹

خطر زمین‌لغزش در چالوس و هراز/ ضرورت مراقبت از پل‌های جاده‌ای در برابر فرونشست

دبیر کارگروه ملی مخاطرات طبیعی با اشاره به احتمال وقوع پدیده‌های نظیر زمین لغزش در جاده‌هایی مانند چالوس و هراز بر ضرورت جلوگیری از آن تاکید کرد.

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۹

ایران؛ «پیچ تاریخی تحولات جمعیتی» و ثبت رکوردها

دبیر مرکز مطالعات راهبردی جمعیت کشور با بیان اینکه ایران در «پیچ تاریخی تحولات جمعیتی» قرار دارد، می‌گوید: تقریبا همه شاخص‌های جمعیت‌شناختی کشور، رکوردهای حداقلی را ثبت کرده‌اند.

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۹

ایمن سازی«بازار تهران» با مصوبات جدید/ مجوز۷۲ ساعته برای تعمیرات

شهردار منطقه ۱۲ از جزییات تصمیمات جدید ایمن سازی بازار خبر داد.

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۹

«آرامش» بین والدین مولفه اصلی زندگی خانواده‌ها/ نبود «امنیت روانی» خانواده‌ها را متزلزل می‌کند

روانشناس و استاد ممتاز دانشگاه تهران با تاکید بر ضرورت تاسیس وزارتخانه‌ای برای رسیدگی به امور خانواده و تدوین برنامه‌های خانواده محور، درباره وضعیت روانشناختی خانواده‌های امروزی گفت: مولفه آرامش درون خانواده و احساس امنیت روانی بین والدین بسیار مهم است، اگر آرامش در خانواده‌ها نهادینه شود طلاق و همسرگریزی و جنگ و جدال در بین خانواده‌ها به حداقل رسیده و بچه‌ها با پدرو مادر محبوب خود همدلی بیشتری می‌کنند.

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۹

۲۸۰ ابتلا و ۹ فوتی دیگر کرونا در ایران طی شبانه‌روز گذشته

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت طی شبانه روز گذشته ۲۸۰ تن به کرونا مبتلا شده و ۹ نفر جان خود را از دست دادند.

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۹

کشف بیش از ۱۰۵ تُن انواع مواد مخدر در کشور از ابتدای سال جاری

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور گفت: در سال جاری مجموعه فرماندهی انتظامی کشفیات بیش از ۱۰۵ تُن انواع مواد مخدر را داشته است. 

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۹

آرشیو

Scroll to Top