امروز: یکشنبه, ۱ خرداد ۱۴۰۱ / قبل از ظهر / | برابر با: الأحد 21 شوال 1443 | 2022-05-22
دسته :فرهنگی

گشت و گذار در روز شلوغ نمایشگاه کتاب

هشتمین روز از نمایشگاه کتاب تهران طبق پیش‌بینی‌ها روز شلوغی را پشت سر گذاشت.

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۸

پرونده خاک گرفته یک موزه را پس از ۱۴ سال باز می‌کنیم

تقریبا ۱۴ سالی می‌شود که موزه صنایع دستی معاصر ایران تعطیل است و از طرفی حدود یک سالی می‌شود که مسئولان صنایع دستی کشور بازگشایی مجدد آن را زمزمه می‌کنند. همزمان با فرا رسیدن هفته میراث فرهنگی و روز جهانی موزه ها به نظر می‌رسد طرح این پرسش که افتتاح این موزه به کجا رسید و چرا با گذشت یک سال از اعلام خبر بازگشایی آن، هنوز افتتاح نشده، در خور توجه است.

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۸

اگر الان «متهم گریخت» را به صداوسیما بدهم رد می شود!

مهران مهام از تهیه کنندگان باسابقه تلویزیون درباره انتصاب ها در صداوسیما و بحث جوان سازی سازمان می گوید: ما هم باید روزی کنار برویم و جوانان جایگاه ما را بگیرند؛ بنابراین این حق هر مدیری است که مدیران خود را انتخاب کند اما بهتر است این تغییرات با یک شیب درست اتفاق بیفتد و سیر آرامی داشته باشد نه شیب تند.

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۸

یک روز شلوغ بعد از تعطیلی اجباری!

هفتمین روز نمایشگاه کتاب تهران یک روز شلوغ و پررفت‌وآمد را پشت سر گذاشت.

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۸

در گالری‌های تهران چه خبر است؟

در صورتی که یکی از دوستداران هنرهای تجسمی هستید و قصد بازدید از نمایشگاه‌های هنری را دارید، گزارش حاضر شرح مختصری است از برنامه فعالیت‌های گالری‌ها و نگارخانه‌های شهر تهران در پایان هفته.

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۸

از کمیته جام‌جهانی قطر و ایران تا همدردی برای «شیرین»

عزت‌الله ضرغامی و وزیر فرهنگ قطر درباره تشکیل کمیته جام‌جهانی قطر و به کارگیری متخصصان ایرانی برای انتقال تجربه و احیای صنایع‌دستی قطر مذاکره کردند.

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۸

بازگشت ابوالفضل پورعرب با یک فوتبالیست بر پرده سینما

ابوالفضل پورعرب که سالهاست در سینما کم‌کار شده، پس از مدت‌ها با فیلمی جدید روی پرده سینماها دیده خواهد شد.

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۸

چرا رابعه اسکویی در سریال تاریخی اینگونه گریم شد؟

رابعه اسکویی ـ بازیگر سینما و تلویزیون ـ که به تازگی ایفای نقش در سریال “مستوران” را به پایان رسانده، قرار است با کاراکترش در این مجموعه، مردم را غافلگیر کند.

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۸

مجلس عقب نشست

قائم مقام وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درباره سرانجام طرح بحث‌برانگیز مجلس درباره حراج اشیاء تاریخی گفت: نمایندگان مجلس پس از گفت‌وگوهای ما امضاها را پس گرفتند و قرار شد منتظر قانونِ شرح وظایف وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی باشند.

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۸

وقتی حقوق یک نوازنده با آنگلا مرکل برابر است!

ولفگانگ ونگنروت ـ رهبر ارکستر آلمانی ـ که طی تعطیلات عید فطر به مدت سه شب به همراه ارکستر سمفونیک تهران به روی صحنه رفت، در گفت‌وگویی با انعکاس روز و به نقل از ایسنا درباره راهکارهایی صحبت کرد که می‌توان برای بهبود وضعیت ارکستر سمفونیک تهران به کار گرفت.

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۸

آرشیو

Scroll to Top