امروز: پنجشنبه, ۹ آذر ۱۴۰۲ / قبل از ظهر / | برابر با: الخميس 18 جماد أول 1445 | 2023-11-30
دسته :فرهنگی

حذف یک سریال از نامزدهای پخش نوروز/ سریال ماورایی ده‌نمکی به رمضان نمی رسد

سریال ماورایی مسعود ده‌نمکی با نام «رستگاری» که از سوی برخی رسانه ها به عنوان گزینه پخش در رمضان ۱۴۰۲ یاد می شد، این روزها در مرحله پیش تولید است و قطعا پخش آن به این مناسبت که با نوروز پیش رو مصادف است، نمی رسد.

۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۸

در انتخابات اتحادیه ناشران و کتابفروشان دعوا بر سر چیست؟

یکی از ناشران، سیستم انتخاباتی اتحادیه ناشران و کتابفروشان را یکی از ضعف‌های این نهاد دانسته و معتقد است، اتحادیه به تحول اساسی نیاز دارد.

۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۸

زیورآلات ۱۲هزار و ۲۵۰۰ ساله در تهران

۱۳۰ شیء تاریخی از دوره فراپارینه سنگی تا سلجوقی در موزه ملی ایران برای نخستین‌بار رونمایی شدند که در میان آن‌ها گردنبد ۱۲ هزار ساله که با دندان‌های گرگ زینت داده شده، در کنار زیورآلات زرین ۲۵۰۰ ساله خودنمایی می‌کند.

۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۸

چه شد که دهخدا به نوشتن لغتنامه رو آورد؟

معروف است که دهخدا بر اثر نوعی سرخوردگی ناشی از فضای سیاسی و اجتماعی وقت، به لغت‌نامه‌نویسی (حدود ‌۳۰ سال) در زیرزمین منزلش رو آورد. البته حسن تقی‌زاده می‌گوید، زمانی که دهخدا در جنگ جهانی اول به چهارمحال بختیاری رفت، شوق تألیف لغتنامه در او برانگیخته شد. هرچند هر دو این‌ها در کنار هم می‌تواند واقعیت داشته باشد؛ یعنی شوقی بوده که بعدا شرایط یک توفیق اجباری پدید آورده است.

۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۸

از داوری بهروز افخمی تا مقابله با سلبریتیسم در جشنواره فیلم مقاومت

در آستانه برپایی هفدهمین جشنواره فیلم “مقاومت”، نشست خبری این رویداد با اعلام اینکه بهروز افخمی رییس هیات داوران بخش اصلی است و با تاکید براینکه “این جشنواره، جای فیگور سیاسی نیست” برگزار شد.

۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۸

روایت ضرغامی از «جن‌گیر» و هشدار درباره «داریوش» و «کوروش»

عزت‌الله ضرغامی در جمع باستان‌شناسان از هشدارهایی که به او درباره استفاده از نام «کوروش» و «داریوش» پس از تحویل پست وزارت میراث فرهنگی داده شده بود و واکنش‌هایی که پس از شرح وضعیت معماری پس از انقلاب دریافت کرده بود، سخن گفت و درباره استفاده از غربی‌ها در مطالعات باستان‌شناسی، داستانی از «جن‌گیر» را در این‌باره تفسیر کرد.

۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۸

حسرت جای خالی شهرام عبدلی برای صحنه

هادی مرزبان که در دو نمایش با شهرام عبدلی همکاری داشته است، با ابراز تاسف از درگذشت این بازیگر گفت: جای او روی صحنه تئاتر خالی می‌ماند.

۰۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۸

از وام سفر و سرویس‌های بهداشتی چه خبر؟

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی درباره پرداخت «وام سفر» و سرانجام پروژه «سرویس‌های بهداشتی» و «مولدسازی» در میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، توضیحاتی داد.

۰۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۸

پیکر شهرام عبدلی برای ورود به تهران آماده می‌شود

کارگردان سریال «آسوده باش» اعلام کرد: پیکر شهرام عبدلی برای ورود به تهران آماده می‌شود و اگر شرایط مهیا باشد، یکشنبه ـ هفتم اسفند ماه ـ مراسم خاکسپاری انجام می‌شود.

۰۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۸

«کاخ مروارید» را در اختیار گروه فیلم‌ساز گذاشتیم جشن عروسی که برگزار نکردیم

«کاخ مروارید» در حالی سال‌ها منتظر مرمت و بازگشایی به روی عموم مردم است، که به تازگی محل فیلمبرداری سریالی شده است که معاون میراث‌ فرهنگی استان البرز در دفاع از این اقدام می‌گوید: به مجموعه آسیبی وارد نشده و این مجموعه برای یک اقدام فرهنگی مورد استفاده قرار گرفته است، نه برای جشن عروسی.

۰۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۹

آرشیو

Scroll to Top