امروز: چهارشنبه, ۹ خرداد ۱۴۰۳ / قبل از ظهر / | برابر با: الأربعاء 22 ذو القعدة 1445 | 2024-05-29
دسته :اقتصادی

فعلا امکان تک نرخی کردن ارز وجود ندارد/ فاصله بین نرخ های ارز باید به حداقل برسد

رئیس کل بانک مرکزی گفت: در شرایط فعلی و در شرایط تحریم به دلایل محدودیت ها، امکان تک نرخی کردن ارز وجود ندارد. از سوی دیگر ایجاد انتظارات تورمی منفی از طریق کانال های غیر رسمی و بازار قاچاق، موجب اثرگذاری بر نرخ ارز شده و التهاب آفرینی از طریق نرخ گذاری های غیررسمی نیز در این شرایط مزید بر علت شده است تا به همراه شوک ها و مخاطرات سیاسی، نرخ ارز بعضی اوقات دچار تلاطم شود؛ بنابراین برای تامین واردات نیازهای ضروری مردم و حفظ هویت پیش بینی پذیری بازار، چاره ای جز اجرای سیاست تثبیت نداریم اما در عین حال باید فاصله میان نرخ ها به حداقل برسد چون ایجاد فاصله در نرخ ها بستر ساز رانت است.

۰۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۰

اولویت تخصیص خودروهای برقی مشخص شد؛ اعلام نتایج هفته آینده/ وجوه مسدودی آزاد شد

روز گذشته ( ۷ خردادماه) اولویت‌بندی اولین دور از فروش خودروهای برقی مشخص و وجوه بلوکه شده مشتریان آزاد و قابل برداشت است؛ به گفته‌ رئیس سازمان توسعه تجارت هفته آینده نتایج مشخص و بر روی سایت سامانه بارگذاری خواهد شد.

۰۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۰

سینگال مثبت واردات گوشت گرم برای تنظیم بازار در دولت شهید رئیسی/ بازار به ثبات رسید

افزایش هزینه‌های تولید و قیمت دام زنده که به تبع آن منجر به افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار شده بود دولت سیزدهم را بر آن داشت که برای تنظیم بازار گوشت علاوه بر واردات گوشت منجمد که از سال‌ها قبل انجام می‌شد و بخشی از نیاز کشور را تامین کرد اقدام به واردات گوشت گرم از مبادی مختلف کند که می‌توان از آن به عنوان یکی از دستاوردهای ۳۴ ماهه دولت سیزدهم نام برد.

۰۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۰

تاکید دولت سیزدهم بر ساماندهی قراردادهای کار

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی سه جانبه گرایی را از موضوعات مورد توجه دولت شهید رئیسی برشمرد و با تاکید بر همکاری مجلس جدید و دولت بعد در پیگیری آرمان‌های ایشان، گفت: دولتی که مردمی باشد پایگاه مردمی‌اش حفظ می‌شود.

۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۵۷

تولید کتاب‌های درسی با کاغذ ایرانی/ از خروج ۵۰ میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری شد

یک تولید کننده از داخلی‌سازی کامل کاغذ کتاب‌های درسی در سال جاری خبر داد و گفت: با تولید کتب درسی دانش‌آموزان در سال تحصیلی جاری با کاغذ تولید داخل از خروج ۵۰ میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری شد.

۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۵۶

تاکید رئیس جمهوری شهید بر اتمام طرح‌های ۳۰ ساله

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور عنوان کرد طرح هایی داشتیم که نزدیک به ۳۰ سال از شروعشان گذشته و نیمه تمام مانده بود، نظر رئیس جمهور شهید این بود این طرح‌هایی که مردم از آنها خسته و دلزده شده‌اند را باید به نتیجه برسانیم.

۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۵۶

از طرح‌های حمایتی برای عرضه تا ثبات‌بخشی به بازار و واردات خودرو در دولت رئیسی

صنعت خودروسازی که تا پیش از استقرار دولت سیزدهم در وضعیت نامطلوبی قرار داشت و از عوارض مزمن رنج می‌برد، در زمان ریاست شهید ابراهیم رئیسی با اجرای برنامه‌های تحولی، جان تازه‌ای یافته و حتی خودروهای ایرانی به بازار دیگر کشورها راه یافتند در مدت ۳۴ ماهه از دولت سیزدهم می‌توان به مواردی همچون از سرگیری واردات خودروها پس از توقفی پنج ساله و هدف‌گذاری برای افزایش تولید اشاره کرد.

۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۹

آیت الله رئیسی می گفت مشکلی نیست که حل نشود

دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران اقتدار،جدیت و پیگیری قاطع امور را از خصوصیات بارز آیت الله رئیسی برشمرد و گفت: ایشان می گفتند گره ها را خودمان ایجاد می کنیم و مشکلی در کشور نیست که قابل حل نباشد.امروز کارگران دیگر نگران کار و ثبات شغلی نیستند و ایشان نشان دادند که باز کردن گره ها تنها عزم و ارادی جدی و عِرق ملی می خواهد.

۰۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۰

افزایش سهم درآمدهای پایدار بودجه در دولت سیزدهم

در دولت سیزدهم به ریاست شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی، تغییراتی در بودجه سالانه کشور رخ داد که از جمله آن می توان به بهبود تراز عملیاتی، افزایش سهم درآمدهای پایدار دولت و اجتناب از کسری بودجه پنهان اشاره کرد. همچنین دولت به سمتی رفت که کسری بودجه از محل منابع بانکی جبران نشود که افزایش پایه پولی را به همراه داشته باشد.

۰۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۰

نمره قبولی آیت‌الله رئیسی در ساماندهی بازار مسکن

دولت آیت‌الله رئیسی که برنامه ساخت سالیانه یک میلیون خانه را در دستور کار خود قرار داد در مدت زمان کمتر از سه سال اقدامات متعددی را برای کنترل قیمت‌ها در بازار، افزایش تولید و تبدیل مسکن از حالت سرمایه‌ای به مصرفی انجام داد که منجر به ایجاد ثبات نسبی در بازار مسکن در ماه‌های اخیر شده و نرخ رشد سرمایه‌گذاری در بخش مسکن و ساختمان از منفی ۱۱ درصد در سال ۱۴۰۰ به ۲.۷ درصد در شش ماهه اول سال ۱۴۰۲ افزایش یافت و پیش‌بینی می‌شود در آینده نزدیک اثرات اقدامات مذکور در بخش مسکن ملموس‌تر شود.

۰۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۰

آرشیو

Scroll to Top