امروز: شنبه, ۴ بهمن ۱۳۹۹ / بعد از ظهر / | برابر با: السبت 10 جماد ثاني 1442 | 2021-01-23
دسته :فرهنگی

پرسش‌ها و انتقادهایی درباره نمایشگاه مجازی کتاب

از اظهارنظرهایی که در مدت چند ماه یا بعضا چند روز تغییر پیدا کردند، می‌رسیم به گله‌ها، پرسش‌ها و انتقادها درباره نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران؛ صداهایی که نگران‌اند در هیاهوی برگزاری این رویداد گم شوند.

۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۰

مهار ویروس کرونا در چین؛ از شنیده‌ها تا واقعیت

ویروس کرونا بیش از یک سال است دنیا را کلافه کرده و زندگی و تفریحات ساده مردم را از مدار عادی خارج کرده و درست در روزهایی که کشف واکسن کووید-۱۹ امید را برای بهبودی اوضاع بیشتر کرده بود، نوع جهش یافته آن شناسایی شد. با وجود این استیصال جهانی، این سوال مطرح است که چین با یک ۱.۴۰۰ میلیارد نفر جمعیت، چگونه ویروس کرونا را کنترل کرده و تعداد مبتلایان در این کشور به حدود ۱۰۰ نفر در روز رسیده است؟!

۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۰

کرونا داغی تازه بر دل رادیو نشاند

کرونا در روزهای اخیر هنرمندی دیگر را به خانه ابدی برد و این بار رادیویی ها را عزادار کرد. محمدرضا حسن‌بیگی علاوه بر مطبوعات، سال ها به عنوان نویسنده، کارشناس و مجری، همکاری نزدیکی با رادیو فرهنگ داشت و علاوه بر روایت فرهنگ مردم و تهران قدیم در برنامه «هفت کوچه»، در مسابقه «کتابستان» نیز به عنوان طراح سوال و مشاور محتوایی همکاری می‌کرد.

۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸

سهم ما از هنر، قلیان است؟!

یک هنرمند رشته شیشه به دنبال ثبت ملی شهر ورامین در حوزه آبگینه، چند پرسش مطرح کرده است:
آیا زیرساخت‌های لازم برای ثبت ملی این شهر وجود داشته است؟ آیا پیش از ثبت ملی، مطالعات لازم صورت گرفته و با هنرمندان این عرصه مشورت‌ شده بود؟ و اینکه آیا برای روزهای بعد از اعلام ثبت ملی این شهر، برنامه‌ریزی شده است؟

۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸

آخرین وضعیت فیلم‌های نعمت‌الله و مهدویان در جشنواره فجر

دو فیلم «شیشلیک» و «قاتل و وحشی» با انجام اصلاحاتی برای بازبینی نهایی و نمایش در جشنواره فیلم فجر آماده می‌شوند.

۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸

اگر مردم نتوانند وارد نمایشگاه کتاب شوند

پیمان خاکسار از این‌که اگر مخاطبان نتوانند وارد نمایشگاه مجازی کتاب شوند، انگار که این نمایشگاه اصلا نیست، از گیج شدن مخاطبان و نیز وجود ترجمه‌هایی که به تعبیر او پرت و پلا و دزدی هستند، می‌گوید.

۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹

رونق دوباره گالری‌ها در روزهای نخست بهمن

کاهش نسبی شیوع ویروس کرونا در کشور و از سر گرفته شدن برخی از برنامه های هنری، فرصتی را فراهم آورده تا گالری‌ها نیز به شکلی جدی تر با برگزاری نمایشگاه‌های هنری، به فعالیتشان ادامه دهند؛ البته برخی ترجیح داده‌اند که در شرایط فعلی همچنان نمایشگاه‌های آنلاین برگزار کنند.

۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹

شکایت به دیوان عدالت و تعطیلی بیشتر هتل‌های مشهد

رییس جامعه هتلداران ایران می‌گوید از سازمان تامین اجتماعی و سازمان امور مالیاتی به خاطر دریافت جریمه، برخلاف مصوبه ستاد ملی کرونا شکایت می‌کند.

۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹

موضوعی که باید به اطلاع هیات وزیران برسد

مدیرکل سابق دفتر ثبت آثار و حفظ و احیای میراث طبیعی و معنوی معتقد است: وقتی ساخت، تعمیر و فعالیت لنج‌های سنتی با محدودیت یا ممنوعیت مواجه شود، نسل جوان رغبتی به فراگیری این دانش‌ها و مهارت‌های سنتی پیدا نمی‌کند و این میراث چندهزارساله به نسل‌های جوان منتقل نمی‌شود.

۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸

وعده بازگشایی موزه هنرهای معاصر محقق می‌شود؟

پروژه مرمت موزه هنرهای معاصر تهران که از اردیبهشت ماه سال ۹۷ آغاز شد، حالا بعد از گذشت بیش از دو سال به پایان رسیده و قرار بود تا پایان دی‌ماه نیز افتتاح شود. این درحالی است که به گفته مدیرکل اداره هنرهای تجسمی به دلیل همپوشانی برخی از برنامه‌ها زمان افتتاح موزه تعویق افتاده و قرار است تا هفته آینده نشست خبری بازگشایی موزه برگزار شود.

۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸

آرشیو

Scroll to Top