امروز: جمعه, ۹ آبان ۱۳۹۹ / بعد از ظهر / | برابر با: الجمعة 14 ربيع أول 1442 | 2020-10-30
دسته :فرهنگی

۱۲ ربیع‌الاول تولدی دوباره

۱۲ ربیع الاول به روایت منابع اهل سنت و۱۷ ربیع الاول به روایت منابع شیعی، روز تولد پیامبر خاتم علیهم صلوات الله است و به قول عمده منابع پس از هجرت شبانه، از مکه روز ورود پیامبر (ص) به یثرب است.

۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸

گشت و گذار هنری در روزهای کرونایی

در روزهایی که به سبب افزایش شیوع ویروس کرونا در کشور و با بحرانی شدن وضعیت تهران، بسیاری از مراکز فرهنگی و هنری تعطیل هستند، برخی از گالری‌ها همچنان با برگزاری نمایشگاه‌های هنری به فعالیتشان ادامه می‌دهند و البته برخی هم ترجیح داده اند که در شرایط فعلی، تعطیل بمانند.

۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸

کریم اکبری مبارکه بر اثر کرونا درگذشت

کریم اکبری مبارکه بازیگر باسابقه تئاتر، سینما و تلویزیون درگذشت.

۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸

تفاوت هنرمندان بزرگ در کرونا

مشیت علایی که معتقد است نویسندگان و هنرمندان مهم و بزرگ حتما با وجود تلفات و وجوه غیرانسانی کرونا سراغ آن می‌روند می‌گوید: تفاوت نویسنده‌ها و هنرمندان خوب با هنرمندان رده پایین در همین است که وقایع تاریخی را منعکس می‌کنند.

۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸

چرا «راز بقا» هنوز جذاب است؟ + فیلم

دوبلور مستندهای حیات وحش دلیل پرمخاطب بودن این مجموعه برنامه ها را جذاب بودن طبیعت برای انسان و نیز جاری بودن حیات و عشق و زندگی در آن می‌داند. او از طرفی ضعف سریال‌های تلویزیونی را دلیل دیگری برای مورد توجه قرار گرفتن مستندهای «راز بقا» عنوان می‌کند.

۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸

برای سالروز تولد فاطمه معتمدآریا و یک آرزو

«وقتی خشم طبیعت هم نمی‌تواند آدم‌ها را وادار کند که با هم جنگ نکنند، فکر می‌کنی انگار انسان هنوز به تکامل نرسیده است؛ پس فقط باید صلح و آرامش خواست» و این آرزوی فاطمه معتمدآریا در سالروز تولدش است.

۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸

اعتراض تند مصطفی کیایی به حوزه هنری/ «خیانت در امانت نکنید!»

مصطفی کیایی با اعتراض به مدیریت حوزه هنری گفت: ای کاش مجموعه‌ای که خیلی از فیلم‌های سینمایی را در این سال‌ها تحریم یا ممیزی کرده، حالا در پرداخت پول‌ فیلمسازها، “حق” را رعایت کند و بیش از این خیانت در امانت نکند.

۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹

چرا مردم در فضای مجازی خشمگین هستند؟

رییس دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی، بر این باور است که در بررسی علل افزایش خشونت اجتماعی بیش از آنکه موضوعات روانشناختی اهمیت داشته باشد، بسترهای اجتماعی، سیاسی و فرهنگی حائز اهمیت است.

۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹

تعطیلی ۳۰درصد هتل‌ها و بیکاری دو سوم شاغلان

رییس جامعه هتلداران ایران از تعطیلی ۳۰درصد هتل‌ها و بیکاری دو سوم نیروی شاغل در این بخش خبر داد.

۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹

ارکستر سمفونیک چه کم از تیم ملی فوتبال دارد؟!

علی رهبری درباره تشکیل شورای ارکستر سمفونیک تهران و هدایت این ارکستر می‌گوید: بیش از ۹۰ درصد ارکسترهای دنیا مدیر هنری و رهبر دائم دارند و شورای آنها از بین نوازندگان ارکستر انتخاب می‌شود؛ اینگونه نیست که شورای ارکسترها از بین افرادی خارج از ارکستر انتخاب شود.

۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹
Scroll to Top