امروز: جمعه, ۱۵ مهر ۱۴۰۱ / قبل از ظهر / | برابر با: الجمعة 12 ربيع أول 1444 | 2022-10-07
دسته :فرهنگی

تصمیمی که برای «بقعه بی‌بی شهربانو» گرفته شد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهر ری در حالی از مشارکت کارخانه سیمان در مرمت اضطراری «گنبد بی‌بی شهربانو» خبر داد که گمان می‌رود ترک‌های این بقعه ناشی از فعالیت این کارخانه باشد و این پرسش را پیش می‌آورد که با ادامه فعالیت کارخانه سیمان، چه ضمانتی وجود دارد دوباره آن حادثه برای بقعه بی‌بی شهربانو تکرار نشود و مرمت اضطراری علاج واقعه باشد؟

۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۴

در هر خانواده‌ای اختلاف پیش می‌آید، تمامیت ارضی خانه را باید مراقبت کرد

عباس محبی تاکید دارد که با وجود انتقادها، نگرانی همه دلسوزان ایران مسئله حفظ تمامیت ارضی کشور است.

۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۴

برنده نوبل ادبیات ۲۰۲۲ اعلام شد

جایزه نوبل ادبیات سال ۲۰۲۲ به «آنی ارنو» نویسنده فرانسوی رسید.

۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۴

حاجی بازداشت‌شده در عربستان به ایران بازگشت

حاجی ایرانی بازداشت شده در عربستان، پس از ۸۰ روز زندانی شدن به کشور بازگشت و در دیداری که با نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت داشت، روند بازجویی در زندان عربستان و اتهامات غیرواقعی واردشده در این مدت را تشریح کرد.

۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۰

حرف‌های پرویز فلاحی‌پور درباره حق اعتراض و حفظ تمامیت ارضی کشور

پرویز فلاحی‌پور، بازیگر سینما و تلویزیون معتقد است، برای حفظ تمامیت ارضی کشور، وقتی‌که مردم ناراحتند نباید بنزین در آتش ریخت.
این بازیگر که تاکید دارد با هرج و مرج مخالف است، می‌گوید اعتراض حق مردم است اما هر اعتراضی هم فقط در چارچوب ایرانی یکپارچه معنا دارد.

۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۰

آینده کارگاه بازیگری امین تارخ چه می‌شود؟

۲۸ سال از تاسیس «کارگاه آزاد بازیگری» توسط امین تارخ می‌گذرد؛ کارگاهی که دست‌پرورده‌هایش در طول این سال‌ها نام‌هایی مشهور در عرصه بازیگری شدند و حالا اگرچه تارخ دیگر در این دنیا نیست، اما قرار است همان شیوه و متد او برای فعالیت این آموزشگاه بازیگری ادامه یابد.

۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۰

کم‌توجهی مردم را دلگیر کرده است/ اعتراض‌ها رنگ و بوی تجزیه‌طلبی نداشته و نباید داشته باشد

سیروس همتی با تاکید بر اینکه خواست مردم ما هرگز تجزیه‌طلبی نبوده و نیست، می‌گوید: همه قومیت‌های ما عاشق ایران هستند و بحث جدایی‌طلبی نداشته‌ و ندارند.

۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۸

چرا این پشته های گندم و جو گران شدند؟

تعداد کمی از نقاشان به اندازه «کلود مونه» شناخته شده‌اند. اگرچه سبک او برای آن زمان غیرعادی بود، اما تصاویر چشم‌نواز او از مناظر آرام و باغ‌های زیبا مدت‌هاست که جهان را مجذوب زیبایی خود کرده است. در حالی که برخی از آثار هنری او، مانند مجموعه «نیلوفرهای آبی»، در سطح جهانی شناخته شده‌تر هستند، او آثار هنری بسیار دیگری را نیز را در طول دوران خلاقیت خود خلق کرده است. از جمله این نقاشی‌ها به مجموعه «کومه‌ها» می‌توان اشاره کرد.

۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۸

رئیسی چرا به موزه ملی ایران رفت؟

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جزئیات بازدید رییس‌جمهور از موزه ملی را تشریح کرد و از قول جدی سیدابراهیم رئیسی برای تخلیه دو ساختمان مهم میدان مشق که در اختیار وزارت امور خارجه و کتابخانه ملی قرار دارد، خبر داد. این دو ساختمان قرار است در اختیار موزه ملی ایران قرار گیرد.

۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۸

هدف دشمن ایجاد شکاف‌های مذهبی و قومیتی است

اعضای کانون‌های مساجد و ائمه جماعات مساجد کشور ضمن محکومیت توطئه دشمنان در وقایع اخیر ، در بیانیه‌ای مشترک عنوان کردند: امروز رمز پیروزی اتحاد، همدلی و تبعیت محض از فرامین ولایت است؛ هدف دشمن ایجاد شکاف‌های مذهبی و قومیتی است.

۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۴

آرشیو

Scroll to Top